کلید هوشمند لمسی (Smart touch key)

کلید هوشمند لمسی

(Smart touch key)

 • رویه کریستال ضد خش ماشین کاری شده
 • قابلیت کنترل انواع لامپ های کم مصرف، ال ای دی و مهتابی
 • ارتباط وایرلس با اینترنت، بدون نیاز به تغییر سیم کشی
 • کلید سناریوی ALL در مدل های دو پل و سه پل
 • تنوع رنگ و قابلیت سفارشی سازی رنگ و آیکون
 • بک لایت نوری دو رنگ جهت زیبایی و دیده شدن بهتر در تاریکی
 • دارای استانداردهای بین المللی CE ، IEC و ISO
 • ۱۰ سال پشتیبانی و خدمات پس از فروش
 • قابلیت نصب در انواع قوطی کلید

Smart touch key

کلید لمسی هوشمند کاربردهایی دارد؟

کلید لمسی هوشمند علاوه بر افزایش زیبایی محیط، تجربه کاربری لذت بخشی را برای ما فراهم می کند. کلید لمسی هوشمند می تواند تمام نیازهایی که از یک کلید داریم را برآورده کند.

این کلید هوشمند قادر می باشد از طریق ارتباط بی سیم یا باسیم (بسته به نیاز مشتری) با نقاط کنترلی شبکه (گِیت وِی و پنل لمسی هوشمند) در ارتباط باشد.

این ارتباط پایه انجام فعالیت های کنترلی کلید هوشمند می باشد. کاربردهای این کلید را می توان به صورت مختصر در جمله زیر بیان کرد:

” یک جانشین هوشمند برای کلیدهای روشنایی معمولی ساختمان که قادر می باشد عملیات کنترلی را به صورت محلی و هم از طریق اپلیکیشن  انجام دهد”

سیستم روشنایی ما با حضور کلید هوشمند، به سیستم اتوماسیون ساختمان هوشمند متصل شده و ما را قادر می سازد به راحتی آن را کنترل کنیم.

کلید هوشمند (Smart key) چگونه کار می کند؟

نقش کلید در سیستم های الکتریکی قطع یا وصل کردن جریان برق می باشد. با اتصال جریان  سیستم روشنایی فعال (لامپ ها روشن) شده و با قطع جریان سیستم روشنایی غیرفعال می شود.

کلید معمولی این کار را از طریق باز و بسته کردن یک پلاتین انجام خواهد داد. کلید هوشمند جریان الکتریکی را از طریق یک رله برقرار می کند. در این سیستم نقش کنترل کننده ارسال سیگنال فعال سازی برای رله می باشد.

هنگام استفاده از کلید لمسی هوشمند کافی است از طریق نرم افزار کاربردی  فرمان کنترلی مورد نظرمان (روشن یا خاموش شدن سیستم روشنایی) را ارسال کنیم. این فرمان به گِیت وِی رسیده و گِیت وِی با ارسال سیگنال برای کلید هوشمند دستور ما را اجرا می کند.

کلید هوشمند لمسی چه ویژگی هایی دارد؟

۱- قابلیت نصب در قوطی کلیدهای سنتی و مدرن

کلید لمسی هوشمند  قابلیت نصب در قوطی کلیدهای سنتی و مدرن را دارا می باشد. بنابراین نگران نصب نشدن کلید در قوطی کلیدهای رایج بازار نباشید.

۲- ارتباط بی سیم:

این کلید جهت ارتباط با سایر نودها از تکنولوژی ارتباط رادیویی استفاده می شود. بنابراین جهت نصب این کلیدها نیازی به سیم کشی مجدد یا تغییر در سیم کشی ساختمان نخواهد بود.

۳- توان مصرفی پایین

منبع تغذیه داخلی این کلید از طول عمر بالایی برخوردار می باشد و توان مصرفی بسیار پایینی دارد.

۴- تنوع بالا و قابلیت سفارشی سازی کلیدها

کلیدهای لمسی و هوشمند دارای تنوع بالایی هستند. در یک دسته بندی کاربردی شامل کلید تک پل، کلید دوپل، کلید سه پل، کلید ۴ پل، کلید لمسی ۶پل و ۸ پل می شوند. هریک از کلیدهای یاد شده با رنگ رویه و نوع آیکون های متنوع قابل سفارش می باشند.

۵- صفحه لمسی حساس و با سرعت واکنش بالا

صفحه لمسی این کلیدها از تکنولوژی تاچ خازنی بهره می برد. حساسیت این صفحه برای لمس از پشت رویه ای با ضخامت ۴ میلیمتر تنظیم شده است.

۶- در تاریکی به راحتی کلید را می بینید

کلیدها دارای نور پس زمینه قرمز در هنگام خاموش بودن و نور پس زمینه آبی در هنگام روشن شدن می باشند.

۷- سازگاری با لامپ کم مصرف و ال ای دی

کلیدهای هوشمند قادر هستند لامپ های کم مصرف و ال ای دی را نیز کنترل کنند. برای کنترل این لامپ ها نیازی به استفاده از مبدل بار خارجی نمی باشد. به این ترتیب توان مصرفی کلید بسیار کم خواهد بود. و همچنین ایراد چشمک زدن در لامپ های مهتابی برطرف شده است.

۸- کلید سناریوی ALL در کلیدهای دوپل و سه پل

جهت تجربه کاربری بهتر شما در استفاده از کلید ، بر روی کلیدهای دوپل و سه پل هوشمند کلید سناریوی ALL در نظر گرفته شده است. به کمک این کلید می توانید به صورت همزمان سرخط ها را روشن و یا خاموش کنید.

۹- قابل نصب در قوطی کلیدهای سنتی و مدرن

کلیدهای تاچ هوشمند در قوطی کلیدهای معمولی قابل نصب می باشند. اگر در اندیشه تعویض کلیدهای سنتی با کلیدهای مدرن می باشید، دیگر نیازی به خرابکاری و تعویض قوطی کلید های قدیمی نمی باشد.

۱۰ – امنیت بسیار بالا در تبادل اطلاعات بین کنترلر و کلید ها

استفاده از ماژول رادیویی پیشرفته و کد گذاری دیتا در طراحی لایه ارتباطی کلید، باعث افزایش قابلیت اطمینان و عملکرد مطمئن این سیستم می شود.

۱۱ – شیشه کریستال ضد خش ماشینکاری شده به عنوان متریال پنل رویه

جنس رویه کلید لمسی هوشمند در انواع مختلف زیر تولید می شود:

 • کلید تاچ هوشمند با رویه شیشه ای در رنگ های متنوع سفید، مشکی و همچنین طلایی (قابلیت سفارشی سازی رویه با  رنگ و طرحی شما نیز وجود دارد)
 • کلید تاچ هوشمند با رویه چوبی از جنس چوب راش و همچنین چوب گردو

در نگاه اول طراحی زیبای این کلید می تواند تحسین شما را برانگیزد. این کلید قابل سفارشی سازی می باشد . رویه کلید در رنگ های مختلف و با جنس های مختلف ساخته شده که براساس نیاز کاربر قابل سفارشی سازی می باشد.

 ۱۲- دقت در طراحی ارگونومیک فاصله محلهای لمس کلید ها

محل های لمس به گونه ای در نظر گرفته شده اند که احتمال برخورد انگشت به صورت همزمان به آن ها تقریبا صفر می باشد. نزدیک بودن این فاصله می تواند مشکلاتی برای کاربر در استفاده از این کلیدها به وجود بیاورد.

نصب آسان بدون نیاز به یک خط برنامه نویسی …

کلیدهای هوشمند به راحتی قابل نصب و راه اندازی می باشند. هوشمندسازی ساختمان در دو حالت کلی انجام می شود:

۱- هوشمندسازی ساختمان در حال استفاده

جهت هوشمندسازی ساختمان در حال استفاده کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید:

 • کلید سنتی را باز کرده و به جای آن کلید هوشمند را جایگزین کنید
 • جهت معرفی کلید هوشمند به سیستم خانه هوشمند، ابتدا دستگاه گیت وی را راه اندازی کرده و سپس به صورت همزمان کلید هوشمند و صفحه موبایل خود را لمس کنید. پس از مشاهده پیغام شناسایی کلید جدید، دکمه تایید را لمس کنید. به همین راحتی …

به دنیای هوشمند خوش آمدید. از این پس از هر نقطه دنیا قادر خواهید بود به کمک نرم افزار کاربردی تلفن همراه، لامپ متصل به این کلید را خاموش یا روشن کنید.

۲- هوشمندسازی ساختمان در حال ساخت

مراحل نصب و راه اندازی کلید هوشمند در ساختمان در حال ساخت مشابه ساختمان در حال استفاده می باشد.

با این تفاوت که به دلیل دسترسی به سیم کشی ساختمان، می توان از نسخه ارتباط با سیم کلید لمسی هوشمند تحت پروتکل RS-485 استفاده کرد.

ارتباط سیمی برای پروژه های بزرگ که فاصله نودهای بین آن ها زیاد می باشد و یا واحدهای دوبلکس و … که از عرشه فولادی در سقف استفاده کرده اند مناسب می باشد .

وجود عرشه فولادی باعث تضعیف سیگنال های RF و بروز اختلال در ارتباط بین نودها می شود. هنگام خرید تجهیزات هوشمندسازی ساختمان به نوع ارتباط آن ها باید توجه کنید.

کلید لمسی هوشمند (Smart touch key) چه استانداردهایی دارد؟

 • استاندارد بین المللی IEC(International Electrotechnical Commission)

این موسسه بین المللی در زمینه تدوین کلیه استانداردهای مرتبط با الکترونیک، الکتریسیته، انتقال نیرو و غیره فعالیت می کند. کلید لمسی هوشمند تولید شده در شرکت طراحان فناوری دارای استاندارد سازگاری الکترومغناطیسی تجهیزات وایرلس IEC هستند.

براساس این استاندارد، کلیدهای هوشمند تولید از سایر تجهیزات نویز نگرفته و علاوه بر این، برای سایر تجهیزات نویز مخرب ایجاد نمی کنند.

بنابراین احتمال تداخل در کارکرد کلید لمسی هوشمند و سایر تجهیزات وایرلس به حداقل ممکن رسیده است.

محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند،  از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار خواهند گرفت. محصولاتی که موفق به کسب نشان CE می شوند مجوز فروش در کشور های اتحادیه اروپا را در کنار سایر محصولات بومی خواهند داشت.

کلیدهای لمسی هوشمند شرکت پرند نوین یاران نور، با الزامات این استاندارد منطبق می باشد.

 • پرند نوین یاران نور دوستدار محیط زیست:

کلیه قطعات الکترونیکی استفاده شده در تولید این کلید دارای استاندارد زیست محیطی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 2 =