کاربردهای نظامی اینترنت اشیا (IoT military applications)

کاربردهای نظامی اینترنت اشیا

(IoT military applications)

اینترنت اشیاء در صنایع نظامی شامل طیف وسیعی از دستگاه هایی می شود که دارای توانایی های مختلف از طریق رابط های سایبری می باشند که در سیستم ها ادغام شده اند.  به طور کلی ، می توان کاربردهای نظامی اینترنت اشیا(IoT military applications)  که شامل مواردی همچون حسگرها ، وسایل نقلیه ، روبات ها ، پهپادها ، دستگاه های پوشیدنی برای انسان ، بیومتریک ، مهمات ، زره پوش ، سلاح و سایر فناوری های هوشمند می شوند را در یکی از چهار دسته زیر طبقه بندی کرد:

  • دستگاه انتقال داده:

دستگاه متصل به یک شی فیزیکی می باشد که به طور غیر مستقیم آن را به شبکه ارتباطی بزرگتر متصل می کند.

  • دستگاه ضبط داده:

دستگاه ریدر / رایتر (خواننده-نویسنده) که قادر به تعامل با اشیاء فیزیکی می باشد.

  • دستگاه حسگر و فعال کننده:

می تواند اطلاعات مربوط به محیط اطراف را شناسایی یا اندازه گیری کرده و آن را به یک سیگنال الکترونیکی دیجیتال یا یک عمل جسمی تبدیل بکند.

  • دستگاه عمومی:

قابلیت پردازش اطلاعات و ارتباطات داشته و می تواند اطلاعات را با شبکه بزرگتر تبادل کند.

 

IoT military applications

 

کاربردهای نظامی اینترنت اشیا در جنگ الکترونیک

کاربردهای نظامی اینترنت اشیا شامل شبکه ای از سنسورها ، پوشیدنی ها و دیگر دستگاه های IoT می باشد که از محاسبات ابری و لبه ای برای ایجاد یک نیروی جنگ منسجم استفاده می کند. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در خصوص کاربرد اینترنت اشیا (IOT) در صنایع نظامی ، آگاهی از تمامی تاکتیک های جنگ الکترونیک به منظور شناسایی تهدیدات میدان نبرد و شکست عملیات های الکترونیکی دشمن امری اجتناب ناپذیر برای کشورها محسوب می شود.

از این رو ادغام سیستم های اینترنت اشیا همچون سنسورها ، محرک ها و همچنین سیستم های کنترل در زیرساخت های نظامی موجود ، می تواند نیروی ارتش را کارآمدتر و مؤثرتر نماید.

باید گفت در جنگ های آینده دیگر سرباز ، تانک و توپ خانه نقش اساسی در نتایج یک جنگ را رقم نخواهد زد ، بلکه  این دستگاه های هوشمندی همچون  رایانه ها و سامانه های کنترل و فرماندهی نوین می باشند که با داشتن توانایی در ایجاد ارتباط و دریافت اطلاعات سرنوشت نهایی جنگ را رقم میزنند.

 

اینترنت اشیاء نظامی چیست؟

(?What is the Military IoT)

اینترنت اشیاء نظامی طبقه ای از اینترنت اشیا (IOT) برای عملیات های رزمی و جنگی می باشد. مفهوم IoMT تا حد زیادی با این ایده هدایت شده که نبردهای نظامی آینده تحت تسلط اطلاعاتی ماشین ها و جنگ های سایبری خواهد بود و به احتمال زیاد در محیط های شهری اتفاق می افتد. با گذشت زمان ، چندین اصطلاح مختلف برای توصیف استفاده از فناوری IoT برای شناسایی ، نظارت بر محیط زیست ، جنگ بدون سرنشین و سایر اهداف جنگی معرفی شده است.

اینترنت اشیاء دارای کاربردهای نظامی بسیار قوی می باشد که می تواند از جمله کاربرد های آن به  کشتی ها ، هواپیماها ، تانک ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، سربازان و پایگاه های عملیاتی را در یک شبکه ی منسجم متصل کند نام برد . این ویژگی باعث افزایش آگاهی موقعیتی ، ارزیابی ریسک و زمان پاسخ خواهد شد.

یکی از عناصر اصلی در IoBT / IoMT محاسبات لبه ای قوی می باشد که از عناصر بیومتریک ، سنسورهای محیطی و سایر دستگاه های متصل برای ارسال و دریافت سریع اطلاعات استفاده می کند و به کادر نظامی این امکان را می دهد تا در موقعیت های بالقوه خطرناک در میدان جنگ پاسخ بدهند.

اینترنت اشیاء دارای کاربردهای نظامی بسیار قوی است که می تواند کشتی ها ، هواپیماها ، تانک ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، سربازان و پایگاه های عملیاتی را در یک شبکه منسجم متصل کند. این ویژگی باعث افزایش آگاهی موقعیتی ، ارزیابی ریسک و زمان پاسخ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =